Dugovječnost – kako ostvariti dugovječnost?

Dugovječnost

Kako ostvariti dugovječnost? U ovom članku ćemo Vam pružiti sve informacije koje su Vam potrebne da biste znali kako ostvariti dugovječnost.

Kako ostvariti dugovječnost?

Znanost o mehanizmima starenja ljudskog organizma – gerontologija – nabraja više od 300 različitih teorija i hipoteza koje objašnjavaju procese starenja čovjeka.
Ako se one prouče i generaliziraju, dobivamo slijedeće: priroda svemu živom na Zemlji daje gene podjednakog životnog vijeka. No, ipak, svačiji život ima različiti “rok” trajanja.
Možda se razlog krije u brzini procesa koji se događaju u različitim organizmima? Srce miša i slona je predviđeno za jedan milijun ciklusa skupljanja i širenja srčanog mišića.
Pa možda i jest tako, međutim, miš živi samo 3 godine, a slon 60. Stvar je u tome što srce miša čini 600 skupljanja u minuti i samim time brzo iscrpi svoj potencijal.
Srce slona kuca brzinom od 30 otkucaja u minuti, a to je broj dovoljan za 60 godina života. Ovdje je nastala pretpostavka da se usporavanjem rada srca može produljiti život.

Kako usporiti rad srca?

To se postiže fizičkom aktivnošću, hranjivom, ili umjerenom prehranom, te odmorom u planinama.
Stočke gledišta teorije “tisuću srca”, tj. kapilara – ukoliko ih redovito treniramo, poboljšavamo punjenje srca venskom krvlju, usporava se broj srčanih ciklusa.
Istraživanja su pokazala da čovjek, koji redovito izvodi fizičke vježbe, ima mnogo rjeđe cikluse srčanih skupljanja, a godišnje “uštedi” 20-30 dana života, tj. svakoj godini doda po još jedan mjesec!

Kapilaroterapija

Naravno, dobro bi bilo izmisliti tabletu koja bi smanjivala broj srčanih stezanja, utjecati tako na tijek kemijskih procesa. Čovječanstvo oduvijek sanja o univerzalnom lijeku.
Ali, teško da bi se takav lijek mogao pojaviti u bližoj budućnosti, stoga čovjek treba uložiti napor kako bi očuvao zdravlje. A ako napor već ne možemo izbjeći, bolje je da ga uložimo u to da spriječimo bolest, a ne u to da je liječimo.
Tim prije što je spriječiti bolest lakše nego izliječiti je. I u tome je nezamjenjiva vrijednost kapilaroterapije.

Glomus

Postoji još jedan organ čije su funkcije također važne ako želite ostvariti dugovječnost, ali je malo istražen. To je glomus – svežanj živčanih i krvnih vlakana, tzv. arteriovenozna anastomoza, koji se nalazi u mišićnom tkivu.
On regulira snabdjevanje organa krvlju, a također regulira i tjelesnu temperaturu. No, kako se to događa, kako i zašto funkcionira glomus, za sada nije poznato.
Nishi smatraa da glomus igra ulogu rezervnog kontrolora, krv iz arterija i vena protječe kroz glomus, zaobilazeći kapilare. Zajedno s kapilarama, arterijama, venama, srcem i limfnim kanalima, glomus predstavlja jedini mehanizam za cirkulaciju krvi.
On se stvara odmah po čovjekovom rođenju, količina mu se povećava otprilike do 40. godine; zatim se počinje smanjivati i u starosti nestaje. Glomus se nalazi u raznim dijelovima tijela, najviše ga ima u koži ekstremiteta.

Kako glomus funkcionira?

Evo kako glomus obavlja svoju ulogu: u slučaju iznenadnog straha, naše lice jako blijedi zato što kapilare, koji se tada stežu, zaustavljaju dotok krvi.
Da nema glomusa, da se on ne uključuje u stresnim, naglim situacijama, snažno zatvoren krvni optok bi momentalno prešao iz vena u arterije, štiteći tako kapilare od oštećenja.
Na taj način normalno funkcioniranje glomusa štiti čovjeka od bolesti, produljava mladost. Znači, vrlo je važno da sam glomus bude zdrav.

Ravnoteža između alkohola i šećera

Za to je važna međusobna povezanost šećera i alkohola u krvi. Ta krhka ravnoteža između šećera i alkohola se postiže kada su voda i sol izbalansirani.
Stvar je u tome da se u našem organizmu alkohol i voda lako pretvaraju jedno u drugo, pod utjecajem vode i soli. Ukoliko je balans vode i soli narušen, dolazi do gomilanja alkohola i šećera.
Zato Nishijev Sustav Zdravlja zahtijeva umjerenu upotrebu alkohola i šećera. Da bi neutralizirali njihov štetan utjecaj, treba piti svježu vodu tri puta više od unijetog alkohola i 2,5 puta više od unijetog šećera u slijedećih 4-7 sati.
To će spriječiti štetu koju alkohol i šećer mogu nanijeti glomusu, toliko važnom za zdravlje organizma.
Ako je glomus u stijenkama unutarnjih organa u normalnom stanju, ne mogu postojati nikakvi paraziti u crijevima.
Više od toga: ni čir, ni rak neće ugroziti želudac na čijim je stijenkama očuvan zdrav glomus.

Krvni tlak

Još jedan važan način za ostvariti dugovječnost je održavanje krvnog tlaka. Obično se smatra da štetu organizmu donosi variranje krvnog tlaka. Međutim, Nishi smatra da je posebno opasan poremećaj odnosa između donjeg i gornjeg tlaka.
Nishi smatra da je pokazatelj zdravlja “Zlatni presjek” tlaka koji je 7/11 (ili približno, 6/11-8/11), pa se treba na njega orijentirati.
Pri takvom odnosu, za čovjeka nisu opasne praktički sve kombinacije tlakova, npr. 274/174, ali u slučaju poremećaja “Zlatnog presjeka”, npr. 127/95, dolazi do opasnosti po zdravlje.
Što je veći taj poremećaj, time je veća opasnost. Treba naglasiti da se ova formula primjenjuje samo za ljude starije od 20 godina.
Za više zanimljivih članaka posjetite našu web stranicu.
Ukoliko Vam se ovaj članak svidio, podijelite ga na društvenim mrežama. Unaprijed Vam se zahvaljujem i želim Vam sve najbolje! Sretno!

NARUČITE FOREVER LIVING PRODUCTS U VAŠOJ ZEMLJI!


UKUSAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

DOSTAVA U ROKU  2 RADNA DANA!

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Vježba za kapilare – kako je izvoditi?

Koža – životno važne funkcije kože

Tumori Leđa – Sve O Tumorima Leđa